Пред скоро три недели, Бритни Спирс ја доби својата слобода! Нејзиниот татко, Џејми Спирс (69), се согласи да поднесе оставка од старателството над неговата ќерка. Притворот беше одреден откако Џејми побара од судот да го овласти да го следи животот на неговата ќерка во 2008 година, по нејзиниот нервен слом.

Од 2008 година до денес, Бритни била под целосен надзор на нејзиниот татко, кој имал целосна контрола врз нејзиниот имот.

Медиумите објавија дека Бритни нема право да вози, да оди на местата што ги сака, нема право да има деца, а добива само џепарлак од вкупните пари што ги заработува.

Бритни рече дека старателството е злоупотреба и дека сака да и се врати животот.

Сега Бритни е слободна жена! Но, како ја слави својата слобода – со разголени фотографии и видеа на социјалните мрежи.

Имено, пејачката прво ги покажа голите гради со цел да ги убеди своите следбеници дека нејзините гради се природни, а потоа тоа го направи и со задникот.

„Еве едно видео за да можете да видите како ова е мојот вистински задник, без филтри и фотошоп, се е реално. Се сликам со селфи стап и секогаш ќе работам така. Бритни.

Овие нејзини објави одекнаа во медиумите. Сите сега се прашуваат дали е навистина паметно да и се дозволи на Бритни да прави што сака?! Дали е таа доволно психички здрава за тоа? Што и се случува сега?!