Еве како изгледаат куќите на ѕвездите во „Pretty Little Liars“

Серијата „Pretty Little Liars“ е сместена во измислениот град Розвуд, Пенсилванија.

Пилот епизодата е снимена во Ванкувер, а потоа продукцијата се преселила во Лос Анџелес.

Еве како изгледаа куќите на ѕвездите во серијата:

  • Хана Марин
  • Емили Филдс
  • Алисон Ди Лаурентис
  • Спенсер Хастингс
  • Тоби Кавана и Џена Маршал
  • Арија Монтгомери

Photo by Lindsay Blake