ФОТО: Се мажи Нина Јанева- ова е нејзиниот избраник

Пејачката Нина Јанева утре ќе го каже судбоносното “да” на својот избраник Александар.

„Последен ден како мис Јанева”, напишала Нина на својот Фејсбук профил.

Јас сум за некласична свадба со вистински луѓе. Ќе има и традиционална македонска музика, секако без турбофолк и непотребни моменти. Семејството на Александар е големо, речиси двапати поголемо од моето, што значи дека планирам провод за сите генерации. Планот ми е вечерта да ја носат неколку наши познати диџеи кои ќе пуштаат back to back олдскул хип-хоп. Тоа е мојата замисла за неконвенционална свадба”,  изјави Јанева неодамна во едно интервју.