Јелена Карлеуша ја „прозва“ Аријана Гранде

Познато е дека мега ѕвездата Јелена Карлеуша сака во се да биде прва, а тоа често и успева кога е модата во прашање, па затоа неколку пати ги „обвинува“ светски познатите дами дека ја копираат.

Овој пат тоа беше Аријана Гранде.

Таа на доделувањето на Греми наградите се појави во идентична тоалета каква што Карлеуша носеше пред неколку месеци за снимање на едиторијал за магазин.