Косата ви расте бавно? Пробајте го ова и нема да поверувате што се случило

Сите жени сакаат да испробуваат разни работи за да го подобрат својот изглед.

Негуваната и убава коса е еден од приоритетите кога убавината е во прашање. Една девојка открила одличен трик за брз раст на косата.

Се што ви е потребно е црвен кромид.

Припрема:

Исецкајте 2-4 кромиди и изблендирајте, потоа исцедете го сокот од него.

Примена:

Тапкајте ја смесата на темето и оставете да делува околу 30 минути до 1 час. Измијте ја косата како и обично.

Внимавајте смесата да не ви капне на очите бидејќи ќе ве пече, а доколку ви смета јакиот мирис, можете да додадете неколку капки лимон.