„Магазин”: Мукоски заврши на кардиологија

Тензиите во законодавниот дом одамна ги преминаа границите на демократско општество за сите, пратениците завршуваат на кардиологија, пишува порталот Магазин.

Пратеникот Крсто Мукоски останал на својот став и појаснил дека нема сила која може да го натера да ги гласа уставните измени, по што му се влошила здравствената состојба па моментално се наоѓа на Клиниката за кардиологија, од каде нема информации што е со Мукоски, пренесува порталот.

Повеќе информации можете да прочитате ТУКА.

Според извори во скопска Кардиологија неговата состојба е стабилна.