Мицкоски: Ова е политичка хајка врз ВМРО-ДПМНЕ

„Помина една година од убиството во Аеродром на младиот Мартин Јанушев, поминаа неколку месеци од убиството на младиот навивач Саздо и редица други убиства за кои сторителите се во бегство, а нивните лица не се знаат во јавноста“, напиша на својот фејсбук профил лидерот на опозициска ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Во својот текст тој посочува дека тогаш немало вакви спектакли како вечерва, а требало да има, затоа што таму некаде вечерва шета осомничен за одземање на човечки живот.

„Вие наместо да трагате по нив се занимавате со хајка, политичка хајка врз ВМРО-ДПМНЕ“, додава тој.

Во продолжение следува интегрален текст од неговиот Фејсбук статус.