Направила шлаг и ги ставила јајцата во него: Крајниот резултат изгледа феноменално

Семејствата традиционално фарбаат јајца и се трудат тие да бидат што поубави и весели, а ние ви откриваме една од најкреативните техники.

Постапка:

Сварете ги јајцата во вода во која сте ставиле јаболков оцет за да ги избелите јајцата. Варете ги десет минути, а потоа измијте ги. Додека се разладуваат, направете шлаг во кој ќе ставите фарба за јајца (течна), никако од кесичка.

Во шлагот можете да ставите и лепак и монистра за јајцата поубави да излезат. Потоа пополека ставете ги го шлагот и оставете ги да стојат 20 до 30 минути. Извадете ги јајцата и исчистете ги од вишокот на шлаг.

На истиот начин може да пробате и со пена за бричење, ќе добиете ист ефект!