Овој сендвич може да ве подмлади

Можете ли да замислите дека јадете сендвич кој ве помладува? Сигурно дена не, но иако не е веројатно, сепак постои и тоа.

Се работи за СПА сендвич кој е направен од цело зрно житарици, сладок компир, зелена салата, неколку различни видови на зеленчук и сусам.

Овој оброк може, верувале или не, да ве подмлади од внатрешна страна.

Тој е смислен од Џули Монтаг која е квалификуван нутриционист и јога инструктор, како и паметен готвач кој спрема јадења без шеќер. Покрај овој сендвич, во понудата има уште еден кој содржат ореви, потоа со авокадо и димен лосос, цвекло и индиски ореви кој го подигнуваат расположението.

Се служат во СПА центрите покрај третманите за тело. Сите сендвичи и третмани се бесплатни, пишува metro.co.uk.

За жал, кај нас овој тренд не е присутен се уште.