Почина Дивна Карлеуша: Семејството во шок

Познатата новинарка Дивна Карлеуша, почина денеска во својот стан на 61 година.

Дивна е родена 1958 година во Словенија, а ќе остане запаметена како некогашна радио водителка во „Радио Београд“, а денес беше најпозната по тоа што е мајка на една од најголемите ѕвезди на Балканот – Јелена Карлеуша.

Дивна со месеци водела борба со болеста, но никој не очекувал дека состојбата ќе се влоши и се ќе донесе до кобен исход.