Почина познатиот Драган Вучиќ

Утрово починал познатиот пејач и телевизиско лице Драган Вучиќ на 65-годишна возраст, а веста за смртта ја потврдил неговиот син Мартин Вучиќ за одредени македонски медиуми.

Причината за смртта биле компликации од коронавирусот.