Почна снимањето на „Гоѕила против Конг“

Продукциската куќа „Леџендари Пикчрс“, како и режисерот Адам Вингард на официјалниот Твитер профил, го означија почетокот на снимањето на „Гоѕила против Конг“, а објавен е и дел од приказната.

Описот вели дека судирот меѓу двете чудовишта ќе биде човечка местенка, дел од планот да се истребат гигантите – и добрите и лошите. Приказната ќе говори и за потеклото на џиновските грабливци.

Снимањето на филмот е во тек, а премиерата е првично закажана за мај 2020 година.