Полицијата ја привела Лиле од серијата „Фамилијата Марковски“

Актерката Силвија Стојановска попладнево е однесена во Кривичниот суд каде ќе биде изведена пред судија на претходна постапка, ексклузивно дознава ТВ 21.

Како што дознава ТВ21 од извори во судот попладнево Стојановска била уапсена во врска со заплена на огромна количина кокаин во Шпанија.

Стојановска последните години е позната по своите улоги во сериите “Инсајдер” и “Фамилија Марковски”.

Повеќе информации прочитајте на ТВ 21.