Позната јутјуберка станува најубавата девојка на светот?

Популарната српска јутјуберка, манекенка и пејачка Марија Жежељ, моментално го живее својот американски сон.

Откако на 15 години почна да снима на YouTube видеа и за кратко време стана омилена во регионот, сега замина во Њујорк каде успешно ја гради манекенската кариера.

Српските медиуми пишуваат дека Марија влегла во конкуренција за најубава девојка на планетава според изборот на TC Candid.