Решете се од флеките: Познат дерматолог откри едноставно природно решение

Старските пеги или кафените точки на лицето знаат да бидат баш неподносливи, посебно ако сте млади па ви влијаат на самодовербата.

Најчесто се појавуваат на лицето, рацете, рамената и нозете, а со тек на годините нивниот број се зголемува.

Дојде време да ставиме крај на тоа. Постои природно решение кое ќе ви помогне!

Потребни ви се две состојки кои веројатно веќе ги имате дома – млад кромид и оцет.

Младиот кромид исецкајте го на коцки, а потоа ставете го во блендер и добро измешајте го добро. Потоа додадете оцет и мешајте додека не добиете мазна мешавина.

Постапка: Земете памук и натопете во смесата, а потоа на делот на кожата каде имате кафени промени. Овој третман треба да се прави секој ден, отприлика еден месец.

Првите резултати ќе бидат видливи после седум дена, но вие продолжете и понатаму се додека не се решите од нив.