Рецепт: Палачинки со сланина

Ги сакаме слатки, но и солени. Омилени се за појадок или десерт.

Денес ви носиме рецепт за палачинки со сланина:

Состојки:

– Сланина

– ¼ чаша кокосово брашно

– две јајца

– две лажици кокосово масло

– ½ чаша бадемово млеко

– малку сол

– ½ лажица сода бикарбона

Подготовка:

Во поголем сад измешајте ги сите состојки освен сланината: