СЕДЕВ НА ПОДОТ И ПЛАЧЕВ: Потресна исповед на Новак Ѓоковиќ која никого не остава рамнодушен!

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ во потресна исповед наедна телевизиска емисија зборуваше за тоа како изгледало неговото враќање насамиот врв на тенисот и што се преживувал на тој тежок пат.

– Во еден момент од кариерата доживеав пад. Плачев и размислував: „Дали е ова вредно за се, не знам дали треба да продолжам?“. Се сеќавам дека седев на подот и сите се согласуваа околу тоа да земам време за на почеток да можам да земам воздух и да се смирам, па потоа на се осврнам на се она што сум го направил, раскажа популарниот тенисер.

Во својот исказ Ѓоковиќ откри дека тој го сака тенисот како игра без разлика дали тоа го прави на локален терен или на престижен и познат во светот.