Сузана Гавазова и Балкан Бенд ви го претставуваат најновиот заеднички проект

Доколку се вложат голем труд, енергија и финансии, тогаш и кај нас може да се понуди квалитетен музички производ, квалитет и во звук и во видео продукција. Во овој случај станува збор за проектот што по повод празниците го снимија Балкан Бенд и Сузана Гавазова, заедно со пријателите.

Имено, тие неодамна заедно со саксофонистот Јане Рафаиловски, добро познатиот Џамбо Агушев (труба), Хилми Баки (виолина) и човекот кој што важи за крал на својот инструмент, светски познатиот Амза Таиров (клавијатура) поставија нови стандарди во работата на нашата естрада преку музичкото шоу кое слободно може да го сместиме во ретките, ако не и единственото вакво нешто кое во последниве години сме имале можност да го гледаме кај нас.

Во музичкото шоу насловено „Балкан Бенд, Сузана Гавазова, Јане Рафаиловски и пријателите“,премиерно емитувано на Канал 5 телевизија, опфатени беа песни од сите жанрови, за секој да може да ужива во она што сака да го слуша. Снимено е во продукција „Скендеровски“, а за звукот задолжен беше тимот од студиото „Анастасија“.

Во меѓувреме, иницијаторите на сето ова, популарните Балкан Бенд и Сузана Гавазова, веќе најавуваат и нови слични проекти, но и заеднички соработки за песни, додека пак момците од Балкан Бенд  своја песна и спот најавија во Март, а во Септември и мега промоција на албумот на кој внимателно се работи веќе подолго време. Гавазова пак, која во моментов е актуелна со хитот „Бум Бум“, наскоро ја очекуваме со нови изненадувања за својата публика.