Внукот на Тоше ја објави целосната верзија на неговата песна

Внукот на македонската поп-икона, Тоше Проески, Кристијан Ристески денеска ја објави целосната верзија на неговата песна „We are blood“.

Кристијан песната премиерно ќе ја изведе во петок, во ВИП арената „Борис Трајковски“, за кога е закажан концертот во чест Тоше Проески и ќе биде промовиран неговиот албум „Secret place“.