Загина и 13-годишната ќерка на Коби Брајант

Според англискиот таблоид „Mirror“ покрај Коби Брајан во страшната сообраќајка настрадала и неговата ќерка Џиана (13) која била со него во хеликоптерот.

Со нив во урнатиот хеликоптер било уште едно дете со родител.