Загина познатиот кошаркар Коби Брајант

Коби Брајант, легендата во НБА лигата, патувал со најмалку уште четири лица во неговиот приватен хеликоптер кој се урнал во Калабасас утрово.

Во извештајот се вели дека пет лица загинаа во несреќата.

Коби Брајант загина на возраст од 41 годинa.