Sunday, June 16, 2024
17.8 C
Skopje

(ФОТО) Стоилов е голем и во поразите – ги почести пелистерци со две гајби пиво

-Реклама-


Еурофарм Пелистер славеше на гостувањето кај шампионот Вардар.

Реклама

Еден од најнервозните на паркетот беше капитенот Стојанче Стоилов. Toj имаше недоразбирање со арбитрите и во бес заработи црвен картон.

-Реклама-

Иако беше видно разлутен и нервозен, Стоилов по завршувањето на натпреварот успеа да се смири.

-Реклама-

Откако екипите се повлекоа во соблекувалните, капитенот на Вардар реши да покаже дека и покрај големата борба има огромен респект кон битолскиот ривал.

Имено, Стоилов во соблекувалната на Еурофарм Пелистер по натпреварот влезе со две гајби полни со пиво, како знак на честитки и добра волја.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Стоилов е голем и во поразите – ги почести пелистерци со две гајби пиво

-Реклама-


Еурофарм Пелистер славеше на гостувањето кај шампионот Вардар.

Реклама

Еден од најнервозните на паркетот беше капитенот Стојанче Стоилов. Toj имаше недоразбирање со арбитрите и во бес заработи црвен картон.

Иако беше видно разлутен и нервозен, Стоилов по завршувањето на натпреварот успеа да се смири.

Откако екипите се повлекоа во соблекувалните, капитенот на Вардар реши да покаже дека и покрај големата борба има огромен респект кон битолскиот ривал.

Имено, Стоилов во соблекувалната на Еурофарм Пелистер по натпреварот влезе со две гајби полни со пиво, како знак на честитки и добра волја.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО