Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeВЕСТИТешка сообраќајна несреќа рано утринава во Македонија

Тешка сообраќајна несреќа рано утринава во Македонија

-Реклама-

Рано утрово,околу 4 часот се случила тешка сообраќајна несреќа на Плетвар.

Автомото сојузот на Македонија утрово информираше дека во 04 часот во прекин е патиот правец Прилеп-Градско поради случена сообраќајна несреќа.

По еден час, нормиализиран е сообраќајот во овој дел од Макеоднија.

Нема повеќе информации за сообраќајната несреќа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајна несреќа рано утринава во Македонија

Реклама

Рано утрово,околу 4 часот се случила тешка сообраќајна несреќа на Плетвар.

Автомото сојузот на Македонија утрово информираше дека во 04 часот во прекин е патиот правец Прилеп-Градско поради случена сообраќајна несреќа.

По еден час, нормиализиран е сообраќајот во овој дел од Макеоднија.

Нема повеќе информации за сообраќајната несреќа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО