Sunday, September 24, 2023
18.8 C
Skopje
HomeСПОРТПандев со порака до министерот Османи: „Смешен си господине, за нив треба...

Пандев со порака до министерот Османи: „Смешен си господине, за нив треба споменици, а не пасоши“

-Реклама-

„Смешен и жален си господине, гледај си политика и пушти ги хероите да уживаат. За нив треба споменици, а не пасоши“, објави Горан Пандев на својот инстаграм профил.

Оваа порака се однесува на министерот за надворешни работи Бујар Османи, кој вети дека ако Македонија се пласира на Светско првенство, сите фудбалери ќе добијат дипломатски пасоши.

Ветувањето на Османи дојде откако двајца фудбалери, херојот од Палермо, Александар Трајковски и фудбалерот за врска Енис Барди добија дипломатски пасоши, заедно со селекторот Благоја Милевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Пандев со порака до министерот Османи: „Смешен си господине, за нив треба споменици, а не пасоши“

Реклама

„Смешен и жален си господине, гледај си политика и пушти ги хероите да уживаат. За нив треба споменици, а не пасоши“, објави Горан Пандев на својот инстаграм профил.

Оваа порака се однесува на министерот за надворешни работи Бујар Османи, кој вети дека ако Македонија се пласира на Светско првенство, сите фудбалери ќе добијат дипломатски пасоши.

Ветувањето на Османи дојде откако двајца фудбалери, херојот од Палермо, Александар Трајковски и фудбалерот за врска Енис Барди добија дипломатски пасоши, заедно со селекторот Благоја Милевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО