Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeМАГАЗИН(ВИДЕО) И покрај војната, Украина оди на Евровизија

(ВИДЕО) И покрај војната, Украина оди на Евровизија

-Реклама-

Групата Калуш Оркестар, со кој Украина се пријави за овогодинешниот Избор за песна на Евровизија, соопшти дека сепак планира да отпатува во Торино на натпреварот во мај, и покрај бруталната војна што беснее во нивната земја.

„Се подготвуваме најдобро што можеме и ќе дадеме се од себе да ја претставиме нашата земја на најдобар можен начин“, рече пејачот Олех Псиук во саботата во видеото објавено на Инстаграм.

Тој им оддаде почит и на организаторите на натпреварот за нивната поддршка.
Русија е исклучена од годинешната Евровизија, како и нејзиниот сосед и близок сојузник Белорусија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) И покрај војната, Украина оди на Евровизија

Реклама

Групата Калуш Оркестар, со кој Украина се пријави за овогодинешниот Избор за песна на Евровизија, соопшти дека сепак планира да отпатува во Торино на натпреварот во мај, и покрај бруталната војна што беснее во нивната земја.

„Се подготвуваме најдобро што можеме и ќе дадеме се од себе да ја претставиме нашата земја на најдобар можен начин“, рече пејачот Олех Псиук во саботата во видеото објавено на Инстаграм.

Тој им оддаде почит и на организаторите на натпреварот за нивната поддршка.
Русија е исклучена од годинешната Евровизија, како и нејзиниот сосед и близок сојузник Белорусија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО