Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeВЕСТИПолицајци со оружје му се заканувале на скопјанец

Полицајци со оружје му се заканувале на скопјанец

-Реклама-


МВР соопшти дека неколку полициски службеници се заканувале на лице на автопатот Тетово – Скопје.

-На 27.03.2022 во 01.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Е.А.(30) од с.Буковиќ, скопско, пријавил дека на 26.03.2022 околу 19.45 часот, по претходно недоразбирање во сообраќајот на автопатот Тетово – Скопје, пет лица му се заканиле, а двајца од нив имале огнено оружје.

По преземени мерки од страна на полицијата било утврдено дека станува збор за лицата Ф.Р. (44), А.А. (38), Д.Н. (41), Н.С. (28) и Д.Д. (48), сите од Гостивар и сите вработени во МВР, велат од полицијата.

За настанот бил известен Одделот за внатрешна контрола и професионални стандарди при МВР и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Полицајци со оружје му се заканувале на скопјанец

Реклама


МВР соопшти дека неколку полициски службеници се заканувале на лице на автопатот Тетово – Скопје.

-На 27.03.2022 во 01.00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Е.А.(30) од с.Буковиќ, скопско, пријавил дека на 26.03.2022 околу 19.45 часот, по претходно недоразбирање во сообраќајот на автопатот Тетово – Скопје, пет лица му се заканиле, а двајца од нив имале огнено оружје.

По преземени мерки од страна на полицијата било утврдено дека станува збор за лицата Ф.Р. (44), А.А. (38), Д.Н. (41), Н.С. (28) и Д.Д. (48), сите од Гостивар и сите вработени во МВР, велат од полицијата.

За настанот бил известен Одделот за внатрешна контрола и професионални стандарди при МВР и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО