Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

ГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ: Наместо историскиот натпревар на Македонија, на МРТ ќе се емитува снимка од Оскарите

-Реклама-


Фудбалската репрезентација на Македонија утре го игра историскиот натпревар со Португалија за пласман на Светското првенство.

Натпреварот ќе се одигра во Порто, Португалија во терминот од 20.45 часот.

За жал, истиот нема да биде пренесуван на ниту една македонска телевизија, туку ќе се емитува на Спортклуб.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ГОЛЕМО РАЗОЧАРУВАЊЕ: Наместо историскиот натпревар на Македонија, на МРТ ќе се емитува снимка од Оскарите

-Реклама-


Фудбалската репрезентација на Македонија утре го игра историскиот натпревар со Португалија за пласман на Светското првенство.

Натпреварот ќе се одигра во Порто, Португалија во терминот од 20.45 часот.

За жал, истиот нема да биде пренесуван на ниту една македонска телевизија, туку ќе се емитува на Спортклуб.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО