Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

(ФОТО) Фудбалерите го одработуваат последниот тренингот пред натпреварот

-Реклама-


Македонската фудбалска репрезентација го одработе тренингот на славниот стадион „Драгао“ пред утрешниот клучен меч во баражот за пласман на Светското првенство во Катар 2022.

Реклама-Реклама-

Утре тимот на селекторот Благоја Милевски се наоѓа пред вистински испит на зрелоста, кога ќе се судри со моќната португалска репрезентација предводена од „вечниот“ Кристијано Роналдо, но и со голем број на имиња кои значат многу во европскиот фудбал – Бернардо Силва, Жоао Феликс, Бруно Фернандеш, Пепе и други

-Реклама-


Извор: topsport.mk

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Фудбалерите го одработуваат последниот тренингот пред натпреварот

-Реклама-


Македонската фудбалска репрезентација го одработе тренингот на славниот стадион „Драгао“ пред утрешниот клучен меч во баражот за пласман на Светското првенство во Катар 2022.

РекламаУтре тимот на селекторот Благоја Милевски се наоѓа пред вистински испит на зрелоста, кога ќе се судри со моќната португалска репрезентација предводена од „вечниот“ Кристијано Роналдо, но и со голем број на имиња кои значат многу во европскиот фудбал – Бернардо Силва, Жоао Феликс, Бруно Фернандеш, Пепе и други


Извор: topsport.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО