Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

Фатен при кражба на нафта од средното медицинско училиште

-Реклама-


Утринава во 05.15 часот на улица „Македонска Фаланга” во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода битолчанецот И.М.(48).

Како што сооштуваат од ресорното министерство, тој бил затекнат при кражба на нафта од резервоарот на парно греење во средното медицинско училиште.

– Кај него биле пронајдени 12 туби со вкупно 260 литри нафта. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 235 од Кривичниот законик, се вели во соопштението на МВР.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Фатен при кражба на нафта од средното медицинско училиште

-Реклама-


Утринава во 05.15 часот на улица „Македонска Фаланга” во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода битолчанецот И.М.(48).

Како што сооштуваат од ресорното министерство, тој бил затекнат при кражба на нафта од резервоарот на парно греење во средното медицинско училиште.

– Кај него биле пронајдени 12 туби со вкупно 260 литри нафта. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 235 од Кривичниот законик, се вели во соопштението на МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО