Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

Македонското знаме ја обои насловната страница на познатиот весник „Марка”

-Реклама-


Португалија и Македонија вечерва од 20:45 часот го играат решавачкиот натпревар за Светското првенство. Главната приказна на овие дополнителни квалификации е Македонија, која во четвртокот сензационално ја победи Италија на гости и дојде до само еден натпревар со историски успех.

На страната на Македонците индиректно застана и познатиот шпански весник „Марка“, кој на денешната насловна страница го објави македонското знаме и ликот на Кристијано Роналдо со наслов „Убијците на великаните му се закануваат на Роналдо“.

Реклама

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Македонското знаме ја обои насловната страница на познатиот весник „Марка”

-Реклама-


Португалија и Македонија вечерва од 20:45 часот го играат решавачкиот натпревар за Светското првенство. Главната приказна на овие дополнителни квалификации е Македонија, која во четвртокот сензационално ја победи Италија на гости и дојде до само еден натпревар со историски успех.

На страната на Македонците индиректно застана и познатиот шпански весник „Марка“, кој на денешната насловна страница го објави македонското знаме и ликот на Кристијано Роналдо со наслов „Убијците на великаните му се закануваат на Роналдо“.

Реклама

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО