Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeМАКЕДОНИЈАБезживотното тело пронајдено во Вардар

Безживотното тело пронајдено во Вардар

-Реклама-


На 29.03.2022 во 11:57 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар, под мостот кај Кванташки пазар, било забележано човечко тело.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Безживотното тело пронајдено во Вардар

Реклама


На 29.03.2022 во 11:57 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар, под мостот кај Кванташки пазар, било забележано човечко тело.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО