Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeВЕСТИТРАГЕДИЈА: Неподвижен човек загина во пожар во Македонија

ТРАГЕДИЈА: Неподвижен човек загина во пожар во Македонија

-Реклама-


В.В.(78) вчера загинал во пожар кој избил во куќата во која живеел во селото Конче.

Мештаните го забележале пожарот и успеале да го изгаснат, но не успеале да го спасат човекот кој бил неподвижен. Според првичните сознанија на полицијата, човекот најверојатно починал од задушување од чадот.

„Вчера во 16:44 часот во СВР Струмица било пријавено дека во село Конче, Радовишко, настанал пожар во куќата на П.В.(52), при што починал неговиот татко В.В.(78)“, информираше портпаролката на овој сектор, Александра Трајанова.

Телото на загинатиот е предадено на семејството. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Радовиш, инспектор по пожари и екипа на ОВР Радовиш.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

ТРАГЕДИЈА: Неподвижен човек загина во пожар во Македонија

Реклама


В.В.(78) вчера загинал во пожар кој избил во куќата во која живеел во селото Конче.

Мештаните го забележале пожарот и успеале да го изгаснат, но не успеале да го спасат човекот кој бил неподвижен. Според првичните сознанија на полицијата, човекот најверојатно починал од задушување од чадот.

„Вчера во 16:44 часот во СВР Струмица било пријавено дека во село Конче, Радовишко, настанал пожар во куќата на П.В.(52), при што починал неговиот татко В.В.(78)“, информираше портпаролката на овој сектор, Александра Трајанова.

Телото на загинатиот е предадено на семејството. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Радовиш, инспектор по пожари и екипа на ОВР Радовиш.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО