Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeВЕСТИЗапленета дрога во вредност од половина милион евра во штипско

Запленета дрога во вредност од половина милион евра во штипско

-Реклама-


Голема полициска акција во штипско, запленета е дрога вредна пола милион евра.

Во акција на МВР на територијата на Штип вечерва падна организирана група и уапсенк се повеќе лица, како македонски така и странски државјани дознава Centar.mk.

Како што дознаваме запленета е дрога вредна пола милион евра.

Од МВР потврдуваат дека во тек е полициска акција, а детали најавуваат за утре.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Запленета дрога во вредност од половина милион евра во штипско

Реклама


Голема полициска акција во штипско, запленета е дрога вредна пола милион евра.

Во акција на МВР на територијата на Штип вечерва падна организирана група и уапсенк се повеќе лица, како македонски така и странски државјани дознава Centar.mk.

Како што дознаваме запленета е дрога вредна пола милион евра.

Од МВР потврдуваат дека во тек е полициска акција, а детали најавуваат за утре.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО