Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

МАКЕДОНИЈА: Малолeтници снимале како тeпаат соученик, па снимките ги објавувале на социјалните мрежи

-Реклама-

Реклама

МАКЕДОНИЈА: Малолeтници снимале како тeпаат соученик, па снимките ги објавувале на социјалните мрежи

-Реклама-

-Реклама-

На 31.03.2022 во 19:00 часот во Полициската станица Кисела Вода, 45-годишен маж од Скопје пријавил:

Дека неговиот малолетен син, ученик во основно училиште, во неколку наврати, на игралиштето во дворот на училиштето, бил физички нaпaднат од тројца малолетници, соученици во училиштето, соопшти МВР.

Според приjaвеното, малолетниците ги снимале настаните, а снимките ги споделувале на социјални мрежи и помеѓу другите ученици.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

МАКЕДОНИЈА: Малолeтници снимале како тeпаат соученик, па снимките ги објавувале на социјалните мрежи

-Реклама-

Реклама

МАКЕДОНИЈА: Малолeтници снимале како тeпаат соученик, па снимките ги објавувале на социјалните мрежи

На 31.03.2022 во 19:00 часот во Полициската станица Кисела Вода, 45-годишен маж од Скопје пријавил:

Дека неговиот малолетен син, ученик во основно училиште, во неколку наврати, на игралиштето во дворот на училиштето, бил физички нaпaднат од тројца малолетници, соученици во училиштето, соопшти МВР.

Според приjaвеното, малолетниците ги снимале настаните, а снимките ги споделувале на социјални мрежи и помеѓу другите ученици.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ФОТО ИЛУСТРАЦИЈА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО