Tuesday, July 16, 2024
25.8 C
Skopje

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ за сите граѓани во Македонија: Денеска попладне не очекува силен ветeр до 80км на час и поpoјни дождови

-Реклама-

Реклама

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ за сите граѓани во Македонија:

-Реклама-

-Реклама-

Денес ќе дува силен југозападен ветер(локално над 80км/ч,) а попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. – предупредува УХМР.

Времето денеска ќе биде роменливо облачно со сончеви периоди и со локални врнежи од дожд, особено во крајните западни и крајните источни делови.

Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до силен југозападен ветер (на места над 80км/ч).

Кон крајот на денот на планините врнежите ќе преминат во снег.Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно со сончеви периоди.

Преку денот ќе има повремен локален дожд. Ќе дува засилен југозападен ветер.
T= 17 °C, P= 967 hPa, U= 40 %, V= 7 m/s.

Фото: Илустрација

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ за сите граѓани во Македонија: Денеска попладне не очекува силен ветeр до 80км на час и поpoјни дождови

-Реклама-

Реклама

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ за сите граѓани во Македонија:

Денес ќе дува силен југозападен ветер(локално над 80км/ч,) а попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. – предупредува УХМР.

Времето денеска ќе биде роменливо облачно со сончеви периоди и со локални врнежи од дожд, особено во крајните западни и крајните источни делови.

Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до силен југозападен ветер (на места над 80км/ч).

Кон крајот на денот на планините врнежите ќе преминат во снег.Максималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20 степени.

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно со сончеви периоди.

Преку денот ќе има повремен локален дожд. Ќе дува засилен југозападен ветер.
T= 17 °C, P= 967 hPa, U= 40 %, V= 7 m/s.

Фото: Илустрација

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО