Sunday, June 16, 2024
17.8 C
Skopje

ПРЕГАЗИЛ ДЕТЕ ПА ИЗБЕГАЛ, малолетникот тешко повреден во несреќата

-Реклама-


На 02.04.2022 во 22,25 часот било пријавено дека во с.Марино-скопско патничко моторно возило удрило во малолетен пешак од н.Илинден, по што го напуштило местото на настанот, информира МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница “8 ми Септември“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

ПРЕГАЗИЛ ДЕТЕ ПА ИЗБЕГАЛ, малолетникот тешко повреден во несреќата

-Реклама-


На 02.04.2022 во 22,25 часот било пријавено дека во с.Марино-скопско патничко моторно возило удрило во малолетен пешак од н.Илинден, по што го напуштило местото на настанот, информира МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница “8 ми Септември“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО