Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeСПОРТ(ВИДЕО) Елмас претрча цел терен и даде гол за Наполи!

(ВИДЕО) Елмас претрча цел терен и даде гол за Наполи!

-Реклама-


Ељиф Елмас ја отпиша Аталанта и погоди во завршницата од мечот на гостувањето во Бергамо (1-3).

Македонскиот интернационалец го постигна третиот сезонски погодок во Серија А. Неговата реализација пристигна по претрчан цел терен, за потврда на победата на тимот на Лучијано Спалети.

Наполи стигна до 66 бода и се израмни со лидерот на табелата Милан. Тимот од јужна Италија најавува „мртва трка“ за титулата до крајот на сезоната.

Елмас претходно стрелаше против Милан и во првото коло на дуелот со Венеција.

Извор gol.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

(ВИДЕО) Елмас претрча цел терен и даде гол за Наполи!

Реклама


Ељиф Елмас ја отпиша Аталанта и погоди во завршницата од мечот на гостувањето во Бергамо (1-3).

Македонскиот интернационалец го постигна третиот сезонски погодок во Серија А. Неговата реализација пристигна по претрчан цел терен, за потврда на победата на тимот на Лучијано Спалети.

Наполи стигна до 66 бода и се израмни со лидерот на табелата Милан. Тимот од јужна Италија најавува „мртва трка“ за титулата до крајот на сезоната.

Елмас претходно стрелаше против Милан и во првото коло на дуелот со Венеција.

Извор gol.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО