Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

АП: Убиени украинска градоначалничка, нејзиниот син и сопругот па ги фрлиле во јама

-Реклама-


Градоначалничката на Мотижин, лоциран на 50 километри од Киев, била убиена во класична егзекуција, заедно со нејзиниот сопруг и синот, изјави жителка за Асошиетед прес.

Според Асошиетед прес, Олха Сукенко и нејзиното семејство биле застрелани и фрлени во јама во шумата зад три куќи каде што спиеле руски војници. Четвртото тело сè уште не е идентификувано.

Беше објавено дека градоначалничката и нејзиното семејство биле киднапирани од Руси на 23 март и однесени во непознат правец.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

АП: Убиени украинска градоначалничка, нејзиниот син и сопругот па ги фрлиле во јама

-Реклама-


Градоначалничката на Мотижин, лоциран на 50 километри од Киев, била убиена во класична егзекуција, заедно со нејзиниот сопруг и синот, изјави жителка за Асошиетед прес.

Според Асошиетед прес, Олха Сукенко и нејзиното семејство биле застрелани и фрлени во јама во шумата зад три куќи каде што спиеле руски војници. Четвртото тело сè уште не е идентификувано.

Беше објавено дека градоначалничката и нејзиното семејство биле киднапирани од Руси на 23 март и однесени во непознат правец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО