Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeВЕСТИМакедонија: Жена заврши во болница откако со автомобил излета од патот

Македонија: Жена заврши во болница откако со автомобил излета од патот

-Реклама-


На 03.04.2022 во 17.20 часот во Полициската станица Дебар било пријавено дека на излезот од Дебар патничко возило „фолксваген тигуан“, со дебарски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(53) од Дебар, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата М.Т. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во ЈЗУ Дебар. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Дебар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Македонија: Жена заврши во болница откако со автомобил излета од патот

Реклама


На 03.04.2022 во 17.20 часот во Полициската станица Дебар било пријавено дека на излезот од Дебар патничко возило „фолксваген тигуан“, со дебарски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(53) од Дебар, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата М.Т. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во ЈЗУ Дебар. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Дебар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО