Sunday, June 16, 2024
17.8 C
Skopje

Путин му ја честиташе победата на Вучиќ, еве што му порача

-Реклама-

Реклама

Претседателот на Руската Федерација Путин упати телеграма со честитки до Александар Вучиќ по повод убедливата победа на претседателските избори во Република Србија – се наведува во пораката.

-Реклама-

-Реклама-

Претседателот на Русија истакна дека резултатите од гласањето ја потврдуваат широката поддршка на граѓаните на Србија за курсот на Александар Вучиќ „со цел да се решат итните социјални и економски проблеми и да се води независна надворешна политика“.

– Очекувам дека вашата активност како шеф на државата ќе продолжи да помага во зајакнувањето на стратешкото партнерство што постои меѓу нашите земји. Тоа секако е во интерес на братските народи на Русија и Србија – истакна Путин во телеграмата.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Путин му ја честиташе победата на Вучиќ, еве што му порача

-Реклама-

Реклама

Претседателот на Руската Федерација Путин упати телеграма со честитки до Александар Вучиќ по повод убедливата победа на претседателските избори во Република Србија – се наведува во пораката.

Претседателот на Русија истакна дека резултатите од гласањето ја потврдуваат широката поддршка на граѓаните на Србија за курсот на Александар Вучиќ „со цел да се решат итните социјални и економски проблеми и да се води независна надворешна политика“.

– Очекувам дека вашата активност како шеф на државата ќе продолжи да помага во зајакнувањето на стратешкото партнерство што постои меѓу нашите земји. Тоа секако е во интерес на братските народи на Русија и Србија – истакна Путин во телеграмата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО