Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeВЕСТИУтре сонце, во четврток подгответе се за грмежи

Утре сонце, во четврток подгответе се за грмежи

-Реклама-


До крајот на денот денес времето ќе биде променливо и повремено облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер. Максималната температура денеска беше во интервал од 11 до 16 степени.

Утре ќе има преодно стабилизирање на времето со пораст на дневната температура.

Во четврток на повеќе места ќе биде нестабилно со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Потоа во следните два дена времето ќе биде претежно сончево и температурите ќе бидат значително повисоки

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Утре сонце, во четврток подгответе се за грмежи

Реклама


До крајот на денот денес времето ќе биде променливо и повремено облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер. Максималната температура денеска беше во интервал од 11 до 16 степени.

Утре ќе има преодно стабилизирање на времето со пораст на дневната температура.

Во четврток на повеќе места ќе биде нестабилно со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Потоа во следните два дена времето ќе биде претежно сончево и температурите ќе бидат значително повисоки

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО