Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

(ФОТО) Аеродромот во Белград евакуиран поради дојава за бомба

-Реклама-


Белградскиот аеродром „Никола Тесла“ попладнево е евакуиран поради дојава за бомба.

Во тек е преглед на аеродромот поради дојава дека во објектот е поставена експлозивна направа, потврди српското МВР за тамошните медиуми.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

(ФОТО) Аеродромот во Белград евакуиран поради дојава за бомба

-Реклама-


Белградскиот аеродром „Никола Тесла“ попладнево е евакуиран поради дојава за бомба.

Во тек е преглед на аеродромот поради дојава дека во објектот е поставена експлозивна направа, потврди српското МВР за тамошните медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО