Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeСЦЕНАМладата актерка почина на 30 годишна возраст од ретка болест: „Беше брзо...

Младата актерка почина на 30 годишна возраст од ретка болест: „Беше брзо и не ја болеше …“

-Реклама-

Состојбата на Челси се влоши и по некое време не реагираше, напиша нејзиниот сопруг Глин, додавајќи дека потоа била пренесена во болница.

Актерката е попозната по улогите во серијата Куќата на Дани и Сејди Џ.

Актерката Челси Вибли почина на 31-годишна возраст откако се бореше со цистична фиброза.

Тажната вест преку соопштение ја потврди и нејзиниот сопруг.

Инаку, цистичната фиброза е наследна болест која предизвикува акумулација на леплива слуз во белите дробови и дигестивниот систем.

Младата актерка зборуваше во 2020 година дека сака да ја укине изолацијата за да го види семејството. Иако знаеше дека е премногу опасно, таа инсистираше затоа што не знаеше уште колку време и преостанува.

– Се чувствувам како да одвојувам уште повеќе време. Тоа е само скршено срце. Не знам уште колку време имам и ме крши кога знам дека не можам да ги видам – изјави таа за The Sun.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Младата актерка почина на 30 годишна возраст од ретка болест: „Беше брзо и не ја болеше …“

Реклама

Состојбата на Челси се влоши и по некое време не реагираше, напиша нејзиниот сопруг Глин, додавајќи дека потоа била пренесена во болница.

Актерката е попозната по улогите во серијата Куќата на Дани и Сејди Џ.

Актерката Челси Вибли почина на 31-годишна возраст откако се бореше со цистична фиброза.

Тажната вест преку соопштение ја потврди и нејзиниот сопруг.

Инаку, цистичната фиброза е наследна болест која предизвикува акумулација на леплива слуз во белите дробови и дигестивниот систем.

Младата актерка зборуваше во 2020 година дека сака да ја укине изолацијата за да го види семејството. Иако знаеше дека е премногу опасно, таа инсистираше затоа што не знаеше уште колку време и преостанува.

– Се чувствувам како да одвојувам уште повеќе време. Тоа е само скршено срце. Не знам уште колку време имам и ме крши кога знам дека не можам да ги видам – изјави таа за The Sun.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО