Monday, September 25, 2023
18.8 C
Skopje
HomeВЕСТИТешка сообраќајна несреќа: Пет лица загинаа, десеттина се повредени во железничка несреќа...

Тешка сообраќајна несреќа: Пет лица загинаа, десеттина се повредени во железничка несреќа во Унгарија

-Реклама-


Тешка сообраќајна несреќа се случи утрово во Унгарија. Пет лица го загубија животот, а десеттина се повредени.

Несреќата се случила околу седум часот изутринава на железнички премин кај Миндсент во близина на границата со Србија.

„Спасувачките акции сè уште се во тек, така што се уште не можеме да го утврдиме бројот на жртви. Во несреќата неколкумина се повредени, а неколку починале на местото на настанот“, се вели во соопштението на полицијата.

Како што се вели пак во соопштението на полицијата, камионот влетал во шините и возачот ги игнорирал црвените светла за да застане.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Тешка сообраќајна несреќа: Пет лица загинаа, десеттина се повредени во железничка несреќа во Унгарија

Реклама


Тешка сообраќајна несреќа се случи утрово во Унгарија. Пет лица го загубија животот, а десеттина се повредени.

Несреќата се случила околу седум часот изутринава на железнички премин кај Миндсент во близина на границата со Србија.

„Спасувачките акции сè уште се во тек, така што се уште не можеме да го утврдиме бројот на жртви. Во несреќата неколкумина се повредени, а неколку починале на местото на настанот“, се вели во соопштението на полицијата.

Како што се вели пак во соопштението на полицијата, камионот влетал во шините и возачот ги игнорирал црвените светла за да застане.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО