Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

Не излегувајте денес без чадор: Невреме со пороен дожд

-Реклама-


Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно, со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурата ќе се движи во интервал од 10 до 18 степени.

Реклама

Во Скопје, променливо облачно со повремен дожд, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне до 15 степени.

-Реклама-

Во следните два дена се очекува стабилизирање на времето, претежно сончево и значително потопло.

Во недела ќе има нови врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува засилен северен ветер, кој ќе предизвика значително опаѓање на температурите.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Не излегувајте денес без чадор: Невреме со пороен дожд

-Реклама-


Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно, со интензивен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Температурата ќе се движи во интервал од 10 до 18 степени.

Реклама

Во Скопје, променливо облачно со повремен дожд, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне до 15 степени.

Во следните два дена се очекува стабилизирање на времето, претежно сончево и значително потопло.

Во недела ќе има нови врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува засилен северен ветер, кој ќе предизвика значително опаѓање на температурите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО