Tuesday, June 25, 2024
28.8 C
Skopje

Српската полиција трага по Македонец: Неговата девојка е пронајдена мртва

-Реклама-


Саманата В.(31) од Власотинце во вторникот вечерта била пронајдена мртва во куќа под кирија на улицата Милорада Величковица во Власотинце, каде живеела повеќе од една година со својот партнер од Северна Македонија, а случајот го пријавиле соседите кои забележале дека никој не ја отвора вратата.

Кога пристигнала екипа на Брзата помош, како што потврдиле за „Блиц“, младата жена била пронајдена на креветот покриена со ќебе, но долу се гледала крв.
Од полициската управа Лесковац велат дека во тек е обдукција и наскоро треба да се знаат резултатите, но не зборуваат за повредите кои го предизвикале крварењето.

– Причините за смртта се уште не се познати, а резултатите од обдукцијата пристигнуваат за 24 часа кога станува збор за физичките повреди – вели Марија Соколовиќ, ПР на лесковачката полиција, од каде не може да се добијат повеќе детали.

Реклама

Неофицијално, пак, дознаваме дека партнерот на убавата Саманта наеднаш исчезнал и по него се трага, а полицијата била дома и во лесковачкото село Доња Стопања, каде младата била мажена и оставила две мали деца со бившиот- сопруг.

Саманта е родена во Власотинце, каде што живее и нејзината мајка, но парот живеел под кирија.

-Реклама-

Не се знае што се случило во меѓувреме, а полицијата тврди дека се уште не е познат сторителот на овој грозоморен чин.

-Реклама-

Извор: blic.rs

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Српската полиција трага по Македонец: Неговата девојка е пронајдена мртва

-Реклама-


Саманата В.(31) од Власотинце во вторникот вечерта била пронајдена мртва во куќа под кирија на улицата Милорада Величковица во Власотинце, каде живеела повеќе од една година со својот партнер од Северна Македонија, а случајот го пријавиле соседите кои забележале дека никој не ја отвора вратата.

Кога пристигнала екипа на Брзата помош, како што потврдиле за „Блиц“, младата жена била пронајдена на креветот покриена со ќебе, но долу се гледала крв.
Од полициската управа Лесковац велат дека во тек е обдукција и наскоро треба да се знаат резултатите, но не зборуваат за повредите кои го предизвикале крварењето.

– Причините за смртта се уште не се познати, а резултатите од обдукцијата пристигнуваат за 24 часа кога станува збор за физичките повреди – вели Марија Соколовиќ, ПР на лесковачката полиција, од каде не може да се добијат повеќе детали.

Реклама

Неофицијално, пак, дознаваме дека партнерот на убавата Саманта наеднаш исчезнал и по него се трага, а полицијата била дома и во лесковачкото село Доња Стопања, каде младата била мажена и оставила две мали деца со бившиот- сопруг.

Саманта е родена во Власотинце, каде што живее и нејзината мајка, но парот живеел под кирија.

Не се знае што се случило во меѓувреме, а полицијата тврди дека се уште не е познат сторителот на овој грозоморен чин.

Извор: blic.rs

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО