Sunday, June 16, 2024
17.8 C
Skopje

Тешко повреден пешак во Скопје

-Реклама-


Вчера во 19:10 часот било пријавено дека на улицата „Христо Татарчев“ патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Х.С.(52) удрило во пешакот С.А.(56), двајцата од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.А., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Тешко повреден пешак во Скопје

-Реклама-


Вчера во 19:10 часот било пријавено дека на улицата „Христо Татарчев“ патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Х.С.(52) удрило во пешакот С.А.(56), двајцата од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.А., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО