Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

Викенд временска прогноза: Еве какво време нè очекува!

-Реклама-


Времето утре ќе биде сончево и значително топло време. Утринските температури ќе се движат од 3 до 8 степени, а дневните од 19 до 27 степени.

Во недела под влијание на постудена и влажна воздушна маса времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Наместа врнежите ќе бидат поројни и обилни проследени со појава на грмежи и засилен северен ветер. Дневните температури ќе опаднат за 6 до 9 степени.

Во почетокот на следната седмица утринските температури ќе бидат под нулата, информираат од УХМР

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Викенд временска прогноза: Еве какво време нè очекува!

-Реклама-


Времето утре ќе биде сончево и значително топло време. Утринските температури ќе се движат од 3 до 8 степени, а дневните од 19 до 27 степени.

Во недела под влијание на постудена и влажна воздушна маса времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Наместа врнежите ќе бидат поројни и обилни проследени со појава на грмежи и засилен северен ветер. Дневните температури ќе опаднат за 6 до 9 степени.

Во почетокот на следната седмица утринските температури ќе бидат под нулата, информираат од УХМР

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО