Sunday, September 24, 2023
18.8 C
Skopje
HomeМАКЕДОНИЈАЖенската репрезентација на Македонија загуби со 0-10 од Англија

Женската репрезентација на Македонија загуби со 0-10 од Англија

-Реклама-


Женската репрезентација на Македонија доживеа дебакл во дуелот со Англија и на Арената „Тодор Проески“ загуби со 0-10 (0-5) во рамките на седмото коло во квалификациите за Светското првенство.

Избраничките на Кирил Изов немаа решение за гигантот на светскиот фудбал, па одново убедливо загубија со по пет примени гола во двете полувремиња.

Македонија е претпоследна во групата Д со три бода од дуелот со Летонија, додека Англија продолжи да гази на врвот со максимален 21 бод и неверојатна гол-разлика од 63-0.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО

Женската репрезентација на Македонија загуби со 0-10 од Англија

Реклама


Женската репрезентација на Македонија доживеа дебакл во дуелот со Англија и на Арената „Тодор Проески“ загуби со 0-10 (0-5) во рамките на седмото коло во квалификациите за Светското првенство.

Избраничките на Кирил Изов немаа решение за гигантот на светскиот фудбал, па одново убедливо загубија со по пет примени гола во двете полувремиња.

Македонија е претпоследна во групата Д со три бода од дуелот со Летонија, додека Англија продолжи да гази на врвот со максимален 21 бод и неверојатна гол-разлика од 63-0.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО