Tuesday, July 9, 2024
28.8 C
Skopje

Дневен хороскоп за 10 април: Некој е на љубовна пресвртница, а некој мета на манипулација!

-Реклама-


Овен
Главна тема на овој ден се финансиите. Успешно ќе се договорите за некои долгови и ќе следат некои исплати. Несогласување со партнерот во врска со некои заеднички потфати. Некои од вас ќе мора да направат отстапки. Време е да размислите повеќе за себе и вашето здравје.

Бик
Меѓучовечките односи се влошија и тоа може да биде голем проблем за вас. Може да има жестока дебата. Напнатоста може да доведе до вербални конфликти меѓу вас и вашиот партнер. Изберете ги вашите зборови внимателно. Можни се проблеми со респираторниот тракт, синусите, белите дробови, можни се настинки, грип, а исто така тежок период е доколку патите од астма.

Близнаци
Очекувајте пречки и неуспеси во бизнисот. Бидете внимателни во справувањето со парите и не правете ризични инвестиции. Планетите ве поддржуваат да го надминете проблемот на партнерот на отворен разговор. Можеби сте склони кон зголемување на телесната тежина во оваа фаза, па затоа е важно да се грижите за вашата исхрана

Реклама

Рак
Оние кои соработуваат со странски земји може да очекуваат успех, но преговорите ќе бидат тешки и ќе бараат прилагодување. Кавгите можат да започнат поголем конфликт меѓу вас и партнерот, а причината може да бидат мали нешта. Можни се и проблеми со грлото, воспаленија и инфекции кои го зафаќаат грлото.

-Реклама-

Лав
Реорганизацијата на бизнисот ќе донесе промени во начинот на работа, а можни се и нови обврски кои ќе ги извршувате до понатамошно известување. Партнерот може да подготви љубоморни сцени, а негативните коментари можат да бидат причина за кавга. Ве очекуваат проблеми со главоболка, несвестица, низок крвен притисок. Неповолен период е доколку имате проблеми со мигрена.

-Реклама-

Девица
Проблематичната комуникација на работа може да одбележи ден. Потребно е компромисно решение. Вие сте на пресврт во љубовта. Незадоволните ќе донесат радикални решенија по системот „се или ништо“. Генерално сте слаби, изнемоштени, а можни се проблеми поради хроничен замор. Проверете ја вашата крвна слика.

Вага
Манипулациите и интригите на некои ваши колеги денес може непријатно да ве изненадат. Во таа прилика можни се вербални пресметки. Внимание! Вашиот партнер сериозно ги сфати вашите забелешки за неговото однесување. Нагласени се проблемите со нервниот систем, како и со циркулацијата, нозете, стапалата, зглобовите, но и со срцето.

Шкорпија
Крајот на проектот ќе го означи денот. Потребно е навреме да се подмират сите долгови, за да се избегнат компликации. Запознавањето со личност во знакот Бик или Вага може да прерасне во сериозна врска. Може да бидете склони кон проблеми со ‘рбетот, забите, коските.

Стрелец
Посебен успех ве очекува доколку се занимавате со приватен бизнис. Проширување на кругот на соработници и отворање нова перспектива. Направете го првиот чекор кон личност која долго време ви се допаѓа. Нов почеток е на хоризонтот. Ве придружува честа вкочанетост како и болка во грбот. Разговарајте со вашиот физиотерапевт за ова.

Јарец
Од една страна има неочекувана добивка, но и наеднаш ќе имате трошоци. Внимавај! Пред вас е почеток на љубовна авантура со личност во знакот Рак. Бурен и возбудлив љубовен период. Во оваа фаза, можеби сте склони кон зголемување на телесната тежина, па затоа треба дополнително да внимавате на вашата исхрана.

- Advertisement -
ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
spot_img

ПОПУЛАРНО

Дневен хороскоп за 10 април: Некој е на љубовна пресвртница, а некој мета на манипулација!

-Реклама-


Овен
Главна тема на овој ден се финансиите. Успешно ќе се договорите за некои долгови и ќе следат некои исплати. Несогласување со партнерот во врска со некои заеднички потфати. Некои од вас ќе мора да направат отстапки. Време е да размислите повеќе за себе и вашето здравје.

Бик
Меѓучовечките односи се влошија и тоа може да биде голем проблем за вас. Може да има жестока дебата. Напнатоста може да доведе до вербални конфликти меѓу вас и вашиот партнер. Изберете ги вашите зборови внимателно. Можни се проблеми со респираторниот тракт, синусите, белите дробови, можни се настинки, грип, а исто така тежок период е доколку патите од астма.

Близнаци
Очекувајте пречки и неуспеси во бизнисот. Бидете внимателни во справувањето со парите и не правете ризични инвестиции. Планетите ве поддржуваат да го надминете проблемот на партнерот на отворен разговор. Можеби сте склони кон зголемување на телесната тежина во оваа фаза, па затоа е важно да се грижите за вашата исхрана

Реклама

Рак
Оние кои соработуваат со странски земји може да очекуваат успех, но преговорите ќе бидат тешки и ќе бараат прилагодување. Кавгите можат да започнат поголем конфликт меѓу вас и партнерот, а причината може да бидат мали нешта. Можни се и проблеми со грлото, воспаленија и инфекции кои го зафаќаат грлото.

Лав
Реорганизацијата на бизнисот ќе донесе промени во начинот на работа, а можни се и нови обврски кои ќе ги извршувате до понатамошно известување. Партнерот може да подготви љубоморни сцени, а негативните коментари можат да бидат причина за кавга. Ве очекуваат проблеми со главоболка, несвестица, низок крвен притисок. Неповолен период е доколку имате проблеми со мигрена.

Девица
Проблематичната комуникација на работа може да одбележи ден. Потребно е компромисно решение. Вие сте на пресврт во љубовта. Незадоволните ќе донесат радикални решенија по системот „се или ништо“. Генерално сте слаби, изнемоштени, а можни се проблеми поради хроничен замор. Проверете ја вашата крвна слика.

Вага
Манипулациите и интригите на некои ваши колеги денес може непријатно да ве изненадат. Во таа прилика можни се вербални пресметки. Внимание! Вашиот партнер сериозно ги сфати вашите забелешки за неговото однесување. Нагласени се проблемите со нервниот систем, како и со циркулацијата, нозете, стапалата, зглобовите, но и со срцето.

Шкорпија
Крајот на проектот ќе го означи денот. Потребно е навреме да се подмират сите долгови, за да се избегнат компликации. Запознавањето со личност во знакот Бик или Вага може да прерасне во сериозна врска. Може да бидете склони кон проблеми со ‘рбетот, забите, коските.

Стрелец
Посебен успех ве очекува доколку се занимавате со приватен бизнис. Проширување на кругот на соработници и отворање нова перспектива. Направете го првиот чекор кон личност која долго време ви се допаѓа. Нов почеток е на хоризонтот. Ве придружува честа вкочанетост како и болка во грбот. Разговарајте со вашиот физиотерапевт за ова.

Јарец
Од една страна има неочекувана добивка, но и наеднаш ќе имате трошоци. Внимавај! Пред вас е почеток на љубовна авантура со личност во знакот Рак. Бурен и возбудлив љубовен период. Во оваа фаза, можеби сте склони кон зголемување на телесната тежина, па затоа треба дополнително да внимавате на вашата исхрана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ
- Реклама -

ПОПУЛАРНО